parallax background

Kış Bahçesi

Kış bahçesi, doğa, gökyüzü, bahçe ve yeşil hissini soğuk mevsimlerde de yaşamak için çeşitli stillerde, değişik malzemeler kullanarak yapılan cam yoğunluklu yapılara verilen isimdir.

Bazen farklı isimlerle de tanımlanabiliyor olsa da kış bahçelerinin , veranda, balkon kapama, limonluk, teras kapatma vb gibi diğer yapılardan farkı ısıtma, soğutma tesisatına ciddi oranda sahip olmaları en önemli özelliklerindendir.

İsmine bakarak sadece kış aylarında kullanıldığı düşünülsede, İyi tasarlanmış bir kış bahçesi, havalandırma, ısıtma ve gölgelendirme koşulları oluşturulduğu takdirde dört mevsim kullanılır.

Kış bahçelerinin de diğer odalarımızdan birkaç özelliği dışında farkı yoktur, yazları aşırı sıcaklarda serinletilmeye kışları da ısıtılmaya ihtiyacı vardır.

Günümüz teknolojisin de kış bahçeleri yaşam alanlarımıza ,doğa ile bütünleşmenin yanı sıra, dekorasyona zenginlik kattığı için de dört mevsim kullanılmakta

Kış bahçeleri temelde Yapının taşıyıcılığını sağlayan metal, alüminyum, ahşap, camla beraber,

zorlu ve değişken hava koşullarına dayanıklı, estetik malzemeler de kullanılabilmektedir.

projenin ihtiyaçları veya mimarinin durumu göz önüne alınarak, bazen yapının devamı niteliğinde bütünlük, bazen de kendine has özellikler taşıyabilmektedir.

Bir kış bahçesi dekorasyonu temasına karar vermeden önce kış bahçenizi tam olarak ne için kullanacağınıza karar vermeniz, projenin taslak halini oluşturmuş olmanız anlamına gelir.

Yani bahçenizi mutfak ile destekleyerek yemek odası olarak mı ?

Bitkilerinizi koruyacak bir alan mı, dinlenme köşesi için mi ?

Home Office mi, misafir odası mı , keyifli ortak yaşam alanı mı vs liste uzayıp gider.

Ade Yapı ; Mekansal işleve göre tasarımlarınızı yapar.

hem işlevsel hem de estetik açıdan hoşa giden yepyeni bir alan kazanmak harika!

Siz rahatlayın, Yerleşin ve tadını çıkarın.

Sohbeti başlat
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?